בדיקת מוליכות עצבית (EMG)

בדיקת מוליכות עצבית, הנקראת EMG, הינה בדיקה המאבחנת הפרעות ומחלות של המערכת העצבית ההיקפית ושל מערכת השרירים.

בבדיקת העצב – נבדקת מהירות ההולכה/פרמטרים עצביים נוספים, בכפוף לשאלה הקלינית.
בבדיקת השרירים – נבדקים פוטנציאלים חשמליים בקבוצות שונות של שרירים, בכפוף לשאלה הקלינית.

תוצאות הבדיקה מספקות לרופא מידע, ומאפשרות לו לקבל החלטות לגבי המשך טיפול/אבחון

מהלך הבדיקה

אחר קליטתו במשרד הקבלה, מוזמן הנבדק להיכנס לחדר הבדיקה. הבדיקה כרוכה לעיתים בכאב/דקירה , כאשר יש צורך בהחדרת מחט – דבר הנתון לשיקול דעת הרופא תוך כדי בדיקה. במהלך הבדיקה ניתנים מעת לעת גירויים חשמליים קטנים, בעוצמה משתנה ונבדקת תגובת השריר והעצב לגירויים אלה. מדובר בגירויים שאין בהם כל נזק או סכנה והם בעוצמה נמוכה. משך הבדיקה כ- 15 דקות.

תוצאות הבדיקה

הבדיקה מפוענחת על ידי נוירולוג. תוצאות הבדיקה על גבי גרף תמסרנה למטופל בסיום הבדיקה.

מידע נוסף והכנות לבדיקה

הוראות הכנה לבדיקת EMG

חובה להביא הפניית רופא יש להצטייד בהתחייבות למכון מאר קטין יגיע מלווה באפוטרופוס. בדיקה זו עשויה להיות כרוכה בצורך בשימוש במחטים ובזרמים חשמליים כחלק מהליך הבדיקה ושלמותה. אנא התאזרו בסבלנות. 1. יש להביא בדיקות EMG קודמות. 2. נא ללבוש בגדים נוחים. 3. אסור למרוח קרמים על הגוף ביום הבדיקה. 4. אין להפסיק טיפול תרופתי. 5. נבדקי קופת החולים הכללית בירושלים, מתבקשים לקבוע את התור באמצעות מוקד 2700* של הקופה.

1. יש להצטייד באמצעי תשלום (תשלום כספי או התחייבות למכון מאר). 2. הבדיקה קלה ופשוטה. 3. לא דרושה כל הכנה. 4. הבדיקה אורכת כ- 10 דקות (*) ומתבצעת לרוב בלבוש מלא (מומלץ ללבוש בגד ללא מתכות באזור המותניים והירכיים) 5. תוצאות הבדיקה נמסרות כ- 15 דקות מתום הבדיקה. (*) במידה ומדובר בילדים/נוער עד גיל 20, יש להודיע על כך בעת קביעת התור.

בדיקה זו מתבצעת בסניפים הבאים:

כלי נגישות