בדיקת אקו לב

בדיקת אקו לב, (אקוקרדיוגרפיה של הלב), היא סריקת אולטרסאונד של הלב, המתבצעת בעזרת גלי קול, ללא קרינה מייננת וללא תופעות לוואי.

הבדיקה מאפשרת לזהות הפרעות בתפקוד שריר הלב, איתור בעיות הקשורות למבנה הלב, המסתמים וכלי הדם הגדולים היוצאים מהלב.

הבדיקה יכולה לזהות חולשה של שריר הלב לאחר אוטם, מצב של אי ספיקה, הערכה של גמישות שריר הלב, דלקת במעטפת הלב, וקריש דם שעלול להיסחף.

הבדיקה במכוני מ.א.ר משמשת לאבחון מבוגרים בלבד מגיל 16 ומעלה (בסניפי באר שבע וקרית גת, הבדיקה מתבצעת מגיל 18 ומעלה). במכון מ.א.ר מתבצעת בדיקה זו במנוחה בלבד.

מהלך הבדיקה

לאחר קליטת המטופל במשרד הקבלה, כולל מסירת הפניה והתחייבות, מוזמן המטופל להיכנס אל מתחם הבדיקות. הבדיקה מתבצעת על ידי טכנאי מוסמך. לצורך הבדיקה מתבקש המטופל לשכב על צידו השמאלי (הבדיקה מתבצעת בשכיבה בלבד), כשפלג גופו העליון עירום, ובאמצעות מכשיר אולטרסאונד נסרק אזור הלב של הנבדק באמצעות מתמר. נעשה שימוש בג'ל מיוחד המסיס במים ונועד לתווך בין המתמר ובין העור, להגברת איכות התמונה. הבדיקה אינה כרוכה כלל בכאב, אך כחלק מהבדיקה נדרש לעיתים על המבצע להפעיל לחץ מקומי על האזור. אין לבצע את הבדיקה יממה לאחר מיפוי לב. נשים מתבקשות להגיע לבושות בשני חלקים (מכנס/חולצה).

תוצאות הבדיקה

הבדיקה מפוענחת על ידי קרדיולוג. במעמד פתיחת התיק יתואם אתך מועד קבלת התוצאות. לרוב מדובר בעד שבוע ימים. נא ציין בפני הצוות אם ישנה סיבה מיוחדת להקדמת הפיענוח, ונשתדל למלא את הבקשה. במידה ומדובר בדחיפות רפואית, הצוות ידווח לרופא המפנה במהירות האפשרית. בכל מקרה, התוצאות תשלחנה לרופא המפנה בממשק הקופה, וכן לממשק האינטרנט ואפשרות צפייה באתר. כמובן בהצגת תעודה מזהה עם תמונה, תמיד קיימת אפשרות לאיסוף ישיר בסניפי מ.א.ר.

מידע נוסף והכנות לבדיקה

בדיקה זו מתבצעת בסניפים הבאים:

כלי נגישות