בדיקת אולטרסאונד

בדיקת אולטרסאונד, המכונה גם בדיקה סונוגרפית, מתבצעת בעזרת גלי קול ללא קרינה מייננת וללא תופעות לוואי. הבדיקה מאפשרת באמצעים שאינם פולשניים, לסרוק איברים פנימיים שונים בגוף.

חברת מ.א.ר מפעילה מכוני אולטרסאונד ייעודיים המצוידים במכשור מהמתקדמים בעולם, הכוללים הדמיה דו מימדית, תלת מימדית וכן דופלר צבעוני. ומאפשרים ביצוע בדיקות ברמת דיוק גבוהה ביותר.

מהלך הבדיקה

לאחר קליטת המטופל במשרד הקבלה, הוא מוזמן להיכנס אל מתחם הבדיקות. לצורך הבדיקה הוא מתבקש לשכב על מיטת הבדיקה. לעיתים רחוקות מאוד מתבצעת הבדיקה בישיבה. הבדיקה אינה כרוכה בכאב. בחלק מהבדיקות מופעל לחץ משמעותי על האיבר הנבדק ולעיתים רחוקות יש צורך בשיתוף פעולה של המטופל בתהליך הבדיקה (לחיצה ושחרור וכדומה). ישנן בדיקות בהן יש צורך בשתיית מים לפני הבדיקה וכן במתן שתן בין שני חלקי הבדיקה.

תוצאות הבדיקה

הבדיקה מפוענחת על ידי רדיולוג מומחה. בעת קליטת הנבדק, יתואם עמו המועד והמקום בו יקבל את תוצאות הבדיקה – באיסוף ישיר, בממשק אלקטרוני של קופת החולים אליה הוא שייך, או בהקניית גישה לאתר האינטרנט או האפליקציה.

מידע נוסף והכנות לבדיקה

עבור כול הסוגים

חובה להביא הפניית רופא יש להצטייד בהתחייבות למכון מאר קטין יגיע מלווה באפוטרופוס.

US בטן (עליונה ותחתונה)

צום 6 שעות מאכילה. אם הרופא המפנה מציין בהפניה צום ארוך יותר – יש לפעול לפי הנחיותיו. מותר לשתות מים. יש להגיע למכון 10 דקות לפני ביצוע בדיקה. אין להפסיק טיפול תרופתי.

US כליות ודרכי שתן

צום 4 שעות מאכילה. מותר לשתות מים. יש לשתות 4 כוסות מים בדרך למכון ולא להתפנות. יתכן ויהיה צורך לשתות מים גם במכון גם בזמן המתנה לבדיקה. יש להגיע למכון 10 דקות לפני ביצוע בדיקה. אין להפסיק טיפול תרופתי.

US בטן ילדים

תינוקות בגילאי 0-2 צום 2-3 שעות. ילדים בגילאי 3-5 צום 3 שעות. ילדים בגילאי 6+ צום כמו מבוגרים. יש להגיע למכון 10 דקות לפני ביצוע בדיקה.

US כלי-דם (חוץ מדופלר עורקי כליות)

יש להגיע למכון 10 דקות לפני ביצוע בדיקה. אין להפסיק טיפול תרופתי.

בדיקה זו מתבצעת בסניפים הבאים: